niedziela, 08 listopada 2009
Złota jesień w parku
Chociaż jesień u nas zwykle deszczowa i ponura, to zachęcam przy odrobinie słońca na niebie wybrać się na spacer do parku Szczytnickiego gdzie drzewa mienią się złocistym kolorem, po ziemi skaczą wiewiórki w poszukiwaniu zapasów na zimę, a nad wodą kaczki wyczekują na rzucony w och stronę kawałek chleba... Widok tych wszystkich kolorów naprawdę robi wrażenie i skłania do refleksji :)
Bastion Sakwowy
poniedziałek, 25 maja 2009
Park Wschodni
W ten ciepły niedzielny dzień postanowiłam wybrać się na rower ze znajomymi do Parku Wschodniego. Nie wiedziałam czego się spodziewać po tym parku ale zostałam mile zaskoczona. Dużo rowerzystów, liczne mostki i naprawdę czysta woda jak na Wrocław. Ośmieliłam się nawet zamoczyć w niej nogi ;] Na jednym z mostków znalazłam ślady działań wojennych, a dokładniej mówiąc ślady po ostrzale co oczywiście musiałam uwiecznić na zdjęciach.
Bastion Sakwowy
sobota, 16 maja 2009
Bastion Ceglarski-najnowsze zdjęcia
Dzisiaj postanowiłam zamieścić kilka zdjęć przedstawiających aktualny stan bastionu. Zdjęcia zostały przeze mnie wykonane wczoraj :]
fot.1 - wnętrze bunkra z Wzgórza Polskiego. Ta część znajduje się w spacerowej części nad Odrą i każdy może mieć do niej dostęp.
Bastion Sakwowy
fot.2 - widok na Bastion Ceglarski, niestety to już teren prywatny i dostęp utrudniony jest przez wysokie ogrodzenie.
Bastion Sakwowy
czwartek, 14 maja 2009
Pałac Hollenderów
Pałac Hollenderów został wybudowany w 1886 r. przez tutejszego właściciela dóbr - Fritza Hollendera. Budynek przez długi czas był zaniedbany, a w 1996 r. prawie doszczętnie spłonął. Obecnie został odnowiony i znów cieszy się dawną świetnością.
Bastion Sakwowy
Z tego co widziałam to pałac jest obecnie prywatną własnością a jego renowacja nadal trwa. Kidy podjechałam bliżej rowerem naskoczyły na mnie 2 wielkie psy :) Na szczęście poza szczekaniem okazały się niegroźne, a może po prostu były już najedzone :]
Las Rakowiecki
To naprawdę dzikie i tajemnicze miejsce. Polecam wybrać się tu rowerem bo teren jest naprawdę godny uwagi. Poruszając się ścieżką w stronę kładki Siedleckiej nie trzeba się zbytnio wysilać aby dostrzec pozostałości konstrukcji, jak mniemam schronów.
Bastion Sakwowy
Bastion Sakwowy
 
1 , 2